Od kilku lat rynek pożyczek pozabankowych notuje systematyczny wzrost zainteresowania. Jednocześnie powszechny dostęp do Internetu sprawia, że z usług instytucji pozabankowych można skorzystać na urządzeniach mobilnych. Dziś, aby zyskać środki niezbędne do sfinalizowania jakichś potrzeb nie trzeba już wychodzić z domu.

Pożyczka w Internecie…

Internet to nie tylko nieskończone kompendium wiedzy i informacji. Dziś niemal każda usługa dostępna stacjonarnie ma swój odpowiednik w sieci. W dzisiejszych czasach nie wychodząc z domu jesteśmy w stanie zrobić zakupy, czy sfinalizować transakcje finansowe. Zarówno te proste, jak np. opłata rachunków, jak i te bardziej skomplikowane, jak wzięcie pożyczki. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że taki sposób zaciągania zobowiązań jest jeszcze szybszy niż podróż do placówki. Choć zaciągnięcie pożyczki w instytucjach pozabankowych już samo w sobie jest proste i szybkie, to przeniesienie takich usług do Internetu tylko usprawniło ten proces. Całość trwa zatem raptem kilkanaście minut, a do jego realizacji wystarczy tylko urządzenie mobilne z dostępem do Internetu.

Bez zbędnych kwitów

Zaletą pożyczek online jest brak jakiejkolwiek papierologii – wszystko odbywa się przez Internet. Choć taka forma jest bezpieczna to, przed rozpoczęciem wypełniania niezbędnych dokumentów należy dokładnie zweryfikować firmę, w której zobowiązanie będzie zaciągane. Sam proces zaciągania zobowiązania jest nie tylko prosty, ale przede wszystkim wygodny. Wnioskowanie o pożyczkę może się odbyć o każdej porze dnia. Żadna stacjonarna placówka nie jest otwarta całą dobę. Tymczasem w przypadku pożyczek online, wniosek może być złożony w dowolnym czasie, bez konieczności zrywania się chociażby z pracy. Samo wypełnienie dokumentów nie różni się od tego, co zastanie się w oddziale instytucji.

Jak wygląda weryfikacja pożyczki przez Internet?

Inny oczywiście proces weryfikacji, który zależeć może od kilku czynników – czasami odbywa się to przez zautomatyzowany system, a czasami z klientem kontaktuje się konsultant firmy pożyczkowej. Najczęściej jednak stosowany jest przelew weryfikacyjny, którego wartość nie przekracza jednak złotówki. Weryfikacja okaże się pozytywna, jeśli dane osobowe wypełnione w formularzu będą takie same, jak te, na które zostało założone konto bankowe. Tym samym pieniądze mogą znaleźć się na koncie użytkownika już w kilkanaście minut po wypełnieniu wniosku. Co więcej rejestrując się na stronie instytucji, w której finalizowana jest transakcja, uzyskuje się dostęp do specjalnego panelu użytkownika, w którym znajdują się wszystkie informacje związane z pożyczką, jak np. termin spłaty, wielkość zadłużenia lub kolejnej raty. Dzwonienie do konsultantów staje się zatem zbędne.

Finanse na stałe wkroczyły do Internetu, a pożyczanie pieniędzy jeszcze nigdy nie było tak szybkie i proste. Stacjonarne placówki powoli odchodzą do lamusa. Wszystko co mają one do zaproponowania, oferuje również Internet. Jednocześnie proces zaciągania pożyczki w sieci jest szybszy i jeszcze prostszy, a wszystkie niezbędne dokumenty znajdują się w jednym miejscu.