Zepsuty samochód może skutecznie zepsuć humor na dłuższy czas, szczególnie kiedy koszty naprawy przekraczają nasze możliwości finansowe. Niestety bez sprawnego auta często nie możemy się obejść i musimy wziąć na ten cel pożyczkę. I tu zaczyna się kolejny problem, ponieważ na przeszkodzie mogą stanąć niespłacone należności i wpis w Biurze Informacji Kredytowej.

Pożyczki bez bik i jedziesz dalej.
Zrezygnowani godzimy się już z koniecznością korzystania z komunikacji publicznej, ale możemy tego uniknąć, decydując się na pożyczki pozabankowe, chwilówki udzielane przez wiele instytucji finansowych. Mają one swoje biura niemal w każdej większej miejscowości, prowadząc także swoją działalność w internecie.

Masz dowód, weź pożyczkę.
Największą zaletą takiego rozwiązania jest dostępność chwilówek nawet dla osób zadłużonych, które nie mogą liczyć na pomoc banku. Kolejną jest znaczne ograniczenie wszystkich wymagań i formalności, jakie trzeba spełnić, wypełniając wniosek o pożyczkę. Można to zrobić w jednym z punktów sprzedaży lub poprzez stronę internetową nie wychodząc nawet z domu. Z dokumentów jest zazwyczaj potrzebny jedynie dowód osobisty, a nie cały plik zaświadczeń o zarobkach czy dochodach. Również historia kredytowa nie ma żadnego znaczenia, a czas oczekiwania na odpowiedź po złożeniu wniosku wynosi zaledwie kilkadziesiąt minut. Po zapoznaniu się z umową i podpisaniu jej pożyczka jest natychmiast przelewana na konto, a nam pozostaje tylko regularne płacenie miesięcznych lub tygodniowych rat.