Kredyt, pożyczka czy jakakolwiek inna forma zobowiązania, np. sprzęt zakupiony ratalnie, niesie za sobą obowiązek spłaty wierzytelności. Zdarza się jednak, że z jakiegoś powodu mogą pojawić się kłopoty z tym związane. Mimo iż jeszcze niedawno byliśmy wiarygodnymi klientami dla instytucji finansowych, dziś coraz częściej oswajamy się z wizją najścia komornika. Jak się okazuje, nie ma sytuacji bez wyjścia.

Pożyczka bez BIK?

Firmy udzielające różnych form finansowego wsparcia, np. kredytów czy pożyczek niemal zawsze weryfikują swoich klientów w bazach danych takich instytucji jak Krajowy Rejestr Dłużników (KRD), Biuro Informacji Kredytowej (BIK) czy Biuro Informacji Gospodarczej (BIG). Osoby posiadające jakieś zadłużenie i mające problemy z jego spłatą komplikują sobie możliwość zaciągnięcia kolejnego zadłużenia. Nie oznacza to jednak, że problemy ze spłatą długu całkowicie zamykają im drogę do ponownego skorzystania z usług firm udzielających pożyczek. Tym bardziej, że osoby, które mają problem ze spłatą swoich długów, nie powinny czekać z założonymi rękami na wizytę komornika i postrzegać tego jako sytuacji bez wyjścia.

Co zatem powinni zrobić?

W dzisiejszych czasach na rynku istnieją firmy, które proponują rozwiązania skrojone na miarę potrzeb osób zadłużonych, które umożliwiają im złapanie drugiego oddechu w ciężkich chwilach. Jednym z nich jest skorzystanie z pożyczek dla zadłużonych. Podmioty, które je udzielają nie weryfikują zdolności finansowej wnioskodawcy. Taka forma zobowiązania jest zatem interesującym rozwiązaniem problemów finansowych i daje możliwość spłacenia posiadanych wierzytelności i odzyskania płynności finansowej. Pożyczki dla zadłużonych są tym samym często jedynym lekarstwem umożliwiającym wyjście z długów.

Co charakteryzuje takie zobowiązanie?

  • Brak weryfikacji w bazach dłużników, takich jak BIG, BIK czy
  • Możliwość wzięcia pożyczki przez osoby zadłużone – również takie, przeciwko którym toczy się postępowanie egzekucyjne
  • Brak opłaty wstępnej
  • Zaciągnięcie pożyczki możliwe jest przez Internet
  • Pieniądze na koncie w kilkanaście
  • Oferta dostępna dla wszystkich, którzy posiadają jakieś dochody

Choć wszystkie wymienione aspekty są bardzo istotne, to warto zwrócić uwagę na ostatni z nich. Firmy udzielające pożyczek zadłużonym, jak widać nie dają takiej możliwości każdemu. Generowanie dochodów jest tych podmiotów swego rodzaju zabezpieczeniem, świadczącym o tym, że konsument mimo posiadania długów będzie w stanie spłacić kolejne zobowiązanie.

Pożyczki dla zadłużonych są często jedynym rozwiązaniem pozwalającym na całkowite lub chwilowe pozbycie się problemów finansowych. Zanim jednak zdecydujemy się z niej skorzystać warto przeanalizować oferty dostępne na rynku i skorzystać z jak najlepszej z nich.