Ostatnie miesiące roku często kojarzą się ze spokojem i wyciszeniem. Mówiąc o pomysłach na spędzenie jesiennych wieczorów, na myśl przychodzi nam przede wszystkim ciepła herbata wypita pod miękkim kocem. Chcąc przełamać ten stereotyp, prezentujemy sposoby na pokonanie jesiennej monotonii poza domem. Wybór atrakcji z jakich możesz korzystać jest bardzo zróżnicowany i tylko od Ciebie zależy którą z nich wybierzesz.

Szczególnie mieszkańcy dużych miast nie powinni narzekać na nudę. Bogata oferta kulturalna zachęca do założenia ciepłych, kolorowych czapek i wyjścia z domu.

Na co do kina?

Doskonałym sposobem na spędzenie jesiennego wieczoru jest z bez wątpienia kino. Niezależnie od tego czy jesteś miłośnikiem lekkich komedii, kina akcji czy może horrorów, w repertuarze na pewno znajdziesz propozycje dla siebie.

Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się tematyczne maratony filmowe, podczas których oprócz premier możesz zobaczyć najlepsze propozycje z konkretnego gatunku. Alternatywą dla filmów mogą być noce reklamożerców, prezentujące najciekawsze i nieszablonowe reklamy z całego świata.

Aktualny repertuar i harmonogram wydarzeń znajdziesz w Internecie, a także na plakatach i billboardach rozwieszonych na mieście.

Ceny biletów zależą głównie od kina, do którego się wybierasz. Każda sieciówka posiada swój własny cennik, obowiązujący w całym kraju, niezależnie od miejscowości. Średni koszt to ok. 30zł.

Sale kinowe bardzo często mieszczą się w centrach handlowych. Wykorzystaj to i przed seansem lub tuż po nim wybierz się ze znajomymi na pyszną kawę lub zimne piwo. Wszak podczas oglądania filmu nie będzie wielu okazji do rozmowy.

Jeżeli brakuje Ci gotówki na wieczorne wyjście ze znajomymi, z pomocą przychodzi pożyczka w —> SOLVEN <—

Teatr

Świetną alternatywą dla kina jest również teatr. Jeszcze niedawno kojarzony głównie ze sztukami o poważnej tematyce i kulturą wyższą, dziś na jego deskach coraz częściej prezentowane są spektakle komediowe lub musicale, będące doskonałą formą relaksu po ciężkim dniu pracy.

Oferta jest naprawdę imponująca i tylko od Twoich upodobań zależy na jaki rodzaj przedstawienia się wybierzesz.

Dlaczego warto chodzić do teatru?

Teatr ma nad kinem jedną znaczącą przewagę – możliwość podziwiania aktorów na żywo. Udział w spektaklu to interakcja osób występujących na scenie z publicznością i zupełnie inny poziom przeżywania prezentowanej sztuki. Ponadto po przedstawieniu często masz możliwość spotkania się ze swoimi idolami, zrobienia pamiątkowego zdjęcia czy wzięcia autografu.

Ceny biletów do teatru wahają się w granicach 60-150zł.

Chociaż mieszkańcy dużych metropolii z pewnością mogą liczyć na większą różnorodność proponowanych atrakcji, nawet jeśli pochodzisz z niewielkiego miasta, podczas jesiennych wieczorów również nie powinieneś narzekać na nudę. Lokalne domy kultury bardzo często zapraszają do siebie znanych artystów, organizując koncerty lub przedstawienia kabaretowe.

Na stronie internetowej swojego miasta lub na plakatach znajdziesz informacje o aktualnych wydarzeniach kulturalnych, odbywających się w okolicy.

W ofercie kina lub domu kultury pojawia się propozycja, którą chciałbyś zobaczyć, a brakuje Ci pieniędzy? Nie ma problemu. Krótkoterminowa pożyczka w —> SOLVEN <—zapewni Ci dodatkowy zastrzyk gotówki.

Imprezy maskowe

Jesień to także okres, w którym często organizowane się imprezy maskowe. Kluby i dyskoteki w ten sposób starają się wyrwać nas z jesiennej rutyny. Może warto zaprosić swoją drugą połówkę lub paczkę przyjaciół na taką nietypową imprezę, aby chociaż raz w życiu poczuć się jak ulubiona postać z filmu lub kreskówki?

A jeśli w Twojej okolicy nie odbywają się tego typu imprezy, możesz zorganizować ją we własnym zakresie. Rekwizyty do udekorowania mieszkania, tj. balony czy serpentyny znajdziesz w każdym większym sklepie, a kostiumy możesz wypożyczyć lub zrobić własnoręcznie.

Jesienne SPA

Wśród pomysłów na spędzenie jesiennych wieczorów często pojawia się pomysł na domowe SPA. Maseczki z naturalnych kosmetyków czy relaksujące kąpiele niewątpliwie są dobrym pomysłem, jednak  od czasu do czasu warto oddać się w ręce profesjonalistów. Odprężający masaż wykonany po ciężkim dniu pracy lub kolorowy pedicure połączony z pielęgnacją stóp zmęczonych całodniowym chodzeniem na wysokich szpilkach, potrafią zadziałać cuda.

Z jakimi kosztami wiąże się wizyta w salonie? Wszystko zależy od usługi na jaką się zdecydujesz. Oczyszczanie twarzy to wydatek rzędu 100-200zł, natomiast za masaż zapłacisz od 150 do 400zł.

Abyś bez obaw o finanse mogła pozwolić sobie na chwilę zasłużonego relaksu i odprężenia, oferujemy zaciągnięcie pożyczki w —> SOLVEN <—

Nawet jeśli jesteś typem domatora i najlepiej czujesz się w swoich czerech ścianach, mamy dla Ciebie propozycję, która z jednej strony zapewni Ci spokojny czas spędzony w ukochanym mieszkaniu, z drugiej zaś stanowi ciekawy sposób na pokonanie jesiennej nudy.

Księgarnie i duże salony prasowe często organizują spotkania z pisarzami, przy okazji premiery ich nowych książek. Wybierz się na jedno z nich. Będzie to doskonała okazja do wysłuchania ciekawych historii, poznania sławnych osób, a także zakupu nowych pozycji czytelniczych.

Jakie książki warto przeczytać?

Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od Twoich upodobań. W każdej księgarni znajdziesz regał z nowościami, a także bestsellerami, które spotkały się z największym zainteresowaniem czytelników. Wśród nich z pewnością wyszukasz interesujące propozycje. Warto poczytać również opinie zamieszczone w Internecie, które mogą okazać się pomocne przy ostatecznym wyborze.

Cena jednej książki to wydatek od 30 do kilkuset złotych.

Podsumowanie

Jesień nie musi oznaczać nudnych wieczorów spędzonych na oglądaniu powtórek filmów puszczanych w telewizji. Alternatyw jest wiele i tylko o Twojej wyobraźni zależy, którą z nich wybierzesz. Aby właśnie wyobraźnia była jedynym ograniczeniem, oferujemy zaciągnięcie krótkoterminowej pożyczki —> SOLVEN <—