„Miejsce kobiety jest w kuchni”. Chociaż w dzisiejszych czasach nie ma już sztywnego przydziału ról, prawdą jest że właśnie w tym pomieszczeniu spędzamy większość swojego czasu. Z jednej strony chcemy być jak Magda Gessler, która jest w stanie wyczarować kulinarne cuda, z drugiej szukamy sposobów, jak skrócić czas gotowania i ułatwić sobie pracę.

Nieocenioną pomocą w takiej sytuacji są roboty kuchenne, które dzięki zaawansowanej technologii są w stanie wykonać za nas większość czynności, czyniąc gotowanie prostym i przyjemnym.

Zwykły robot czy Thermomix? Czym kierować się przy zakupie urządzenia kuchennego? Ile kosztuje dobry robot wielofunkcyjny?  Na te i inne pytania odpowiadamy w poniższym tekście.

Robot kuchenny: jaki wybrać?

Wyrabianie ciasta, mieszanie, szatkowanie, ścieranie czy wyciskanie skoków, to tylko niektóre z czynności, z jakimi radzą sobie roboty kuchenne. Nasz wybór powinniśmy rozpocząć od ustalenia, do czego tak naprawdę najczęściej będziemy wykorzystywać urządzenie.

Jeżeli mamy w domu małe dziecko z pewnością najbardziej użyteczna będzie wyciskarka do soków lub blender do przygotowywania przecierów owocowych. Jeżeli natomiast lubimy eksperymentować w kuchni, chętnie przygotowujemy dania obiadowe lub ciasta, dobrym pomysłem będzie urządzenie wielofunkcyjne.

Zakup odpowiedniego robota kuchennego umożliwi krótkoterminowa pożyczka —> SOLVEN <—

Na co zwrócić uwagę przy zakupie robota kuchennego?

Moc urządzenia

Jest to niezwykle ważny parametr, określający czas pracy oraz siłę z jaką robot wykonuje swoje zadania. Na rynku dostępne są urządzenia o mocy od 500 W do ponad 2000 W. Im jest ona większa, tym lepiej. Najsłabsze urządzenia mogą działać nieprzerwanie tylko około 5 minut, a poziom siekania produktów lub rozgniatania ciasta na pewno będzie pozostawiał wiele do życzenia.  Roboty o największej mocy poradzą sobie nawet z długotrwałymi i wymagającymi zadaniami.

Obroty

To nic innego jak liczba obracania się ostrzy lub mieszadeł na minutę, którą możemy regulować według potrzeb. Podobnie jak w przypadku mocy, im jest ich więcej tym lepiej. Warto również sprawdzić, czy urządzenie posiada opcję ruchu pulsacyjnego, która  pozwala na dokładniejsze skruszenie produktów lub wymieszanie składników.

Misa

Jej wielkość jest indywidualną sprawą i tak naprawdę zależy wyłącznie od naszych potrzeb. Uwagę powinniśmy zwrócić na materiał, z którego jest wykonana. Najlepiej, aby była to stal szlachetna lub nierdzewna, która nie tylko jest bardzo trwała, ale także nie zniszczy się podczas czyszczenia w zmywarce. Ważne, aby misa była również poręczna. Możemy zaopatrzyć się w taką wyposażoną w rączkę.

Malakser  

Jeżeli kupujemy robota kuchennego z malakserem, podobnie jak w przypadku misy, zwróćmy uwagę na materiał z jakiego jest wykonany. Najbardziej wytrzymałe będzie hartowane szkło.

Zabezpieczenia

Bezpieczeństwo użytkowania powinno być jednym z najważniejszych czynników, jakie bierzemy pod uwagę podczas zakupu. Warto sprawdzić, czy robot kuchenny uruchamia się dopiero po prawidłowym zamontowaniu wszystkich elementów, a także blokuje się kiedy ściągniemy pokrywę lub podniesiemy głowicę z mieszadłami lub nożami.

Możliwość rozbudowania  

To, że dziś używamy nasze urządzenie wielofunkcyjne głównie do siekania warzyw, nie musi oznaczać, że w przyszłości nie będziemy go chcieli wykorzystywać do innych celów. Zwróćmy więc uwagę na to, czy maszyna oferuje możliwość rozbudowy i dokupienia dodatkowych części oraz końcówek.

Brak pieniędzy uniemożliwia zakup wymarzonego robota kuchennego? Z pomocą przychodzi krótkoterminowa pożyczka —> SOLVEN <—

Wygoda

Korzystając często z naszego robota kuchennego, na pewno docenimy wygodę w jego użytkowaniu. Przed zakupem sprawdźmy czy bez problemu trzyma się go w dłoni oraz obsługuje wszystkie przyciski i pokrętła. Dobrze, aby posiadał antypoślizgowe nóżki  albo przyssawki, a jego złożenie i demontaż były proste i nie zabierały dużo czasu.

Ile kosztuje robot kuchenny?

Cena zależy przede wszystkim od funkcji jakie posiada, mocy, a także materiałów z jakich urządzenie jest wykonane. Kupując robota kuchennego musimy liczyć się z wydatkiem od 150 do nawet kilku tysięcy złotych.

Aby taki zakup nie nadwyrężał domowego budżetu, oferujemy zaciągnięcie krótkoterminowej pożyczki —> SOLVEN <—

Thermomix

Za tą egzotycznie brzmiącą nazwą, stanowiącą marzenie wielu osób, kryje się urządzenie wielofunkcyjne, będące w stanie zastąpić wszystkie inne znajdujące się w naszej kuchni. Nie tylko sieka, mieli, szatkuje czy rozdrabnia, ale gotuje (także na parze), podgrzewa, waży, wyrabia ciasto, piecze, a nawet mieli ziarno na mąkę czy zamienia śmietaną w masło.

Opinie o Thermomixie

Reklama reklamą, a opinie klientów o produkcie łatwo mogą zweryfikować rzeczywistość.  W tym przypadku zdanie użytkowników urządzenia zdecydowanie działa na jego korzyść. W Internecie możemy znaleźć wiele wpisów o tym, jak ułatwia on życie w kuchni, usprawnia gotowanie i umożliwia przygotowanie potraw, których przyrządzenie przy użyciu nawet najbardziej rozbudowanych urządzeń kuchennych byłoby niemożliwe.

Ile kosztuje Thermomix?

W zależności od wybranego pakietu, za Thermomix musimy zapłacić od 4800 do 5200 zł. Tańsza wersja obejmuje zakup samego urządzenia w pakiecie z książką kucharską, natomiast droższa  również dostęp do platformy online z przepisami.

Jeżeli chcesz zakupić urządzenie nie nadwyrężając domowego budżetu, oferujemy zaciągnięcie krótkoterminowej pożyczki —> SOLVEN <—

Podsumowanie

Dobry robot kuchenny to urządzenie, które nie tylko ułatwi nam przygotowywanie posiłków, ale również skróci czas pracy, a także pozwoli wyczarować kulinarne cuda, nawet jeśli nie posiadamy dużego talentu do gotowania.

Ponieważ jest to zakup na lata, zdecydowanie nie warto na nim oszczędzać. Aby pieniądze nie stały na przeszkodzie w nabyciu solidnego robota kuchennego, oferujemy krótkoterminową pożyczkę —> SOLVEN <—  Jej zaciągnięcie jest równie szybkie i łatwe co wyrobienie ciasta w robocie kuchennym.