Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który na stałe wszedł do kanonów fryzjerskich trendów. Każda właścicielka bujnych loków marzy o tym, by choć raz w życiu móc się pochwalić idealnie gładkimi, błyszczącymi pasmami. Dzięki prostowaniu keratyną jest to możliwe. Co jeszcze jest modne w tym sezonie? Przedstawiamy 4 najpopularniejsze zabiegi fryzjerskie, które dodadzą szyku każdej kobiecie.

Keratynowe prostowanie włosów

Proste włosy – marzy o nich niemal każda kobieta. Modę na idealnie gładkie pasma zapoczątkowała Jennifer Aniston ze swoją doskonałą fryzurą, która zawsze wygląda jak tuż po wyjściu z salonu fryzjerskiego. Za sprawą Jennifer kobiety na całym świecie zaczęły tłumnie kupować prostownice, by w domowych warunkach wystylizować swoją fryzurę zgodnie z hollywoodzkimi trendami. Stylizacja z użyciem ciepła, choć daje natychmiastowe rezultaty, jest dość szkodliwa. Częste prostowanie włosów w domowych warunkach (a już tym bardziej prostowanie mokrych lub wilgotnych pasm) może prowadzić do przesuszenia, nadmiernego odwodnienia włosów, może powodować ich łamanie i osłabienie. W odpowiedzi na potrzeby konsumentek pojawiły się na rynku kosmetyki chroniące włosy przed wysoką temperaturą, jednak chcąc zapewnić sobie maksymalnie trwały efekt, bez ryzyka pogorszenia kondycji pasm, warto rozważyć zabieg, jakim jest keratynowe prostowanie włosów. Cena zabiegu mieści się w granicach 100-300 zł, a efekty utrzymują się od 2 do 6 miesięcy.

Przedłużanie włosów

Zapuszczanie włosów – to temat, z którym każda kobieta zetknęła się choć raz w życiu. Miękkie, gładkie loki pięknie opadające na ramiona – to w zasadzie ideał kobiecego piękna. Czekanie jednak aż włosy urosną to prawdziwy koszmar. Długie miesiące śledzenia postępów, mozolna pielęgnacja i oczywiście podcinanie końcówek – wiele pań w tym momencie daje za wygraną i po prostu żegna się z marzeniami o długich włosach, próbując pokochać krótkie fryzury. Ale i na to jest sposób – dla niecierpliwych idealnym wyjściem będzie profesjonalne przedłużanie włosów. Cena zabiegu w salonie fryzjerskim zależy od użytych materiałów i waha się w granicach 300-2000 zł. Przedłużanie włosów metodą kanapkową to popularny wariant tego zabiegu. Polega na doklejeniu całej taśmy ze sztucznymi pasmami tuż przy linii włosów. Doklejone pasma są bardzo lekkie i gołym okiem nie da się ich odróżnić od naturalnych włosów. Od razu po skończonym zabiegu można dowolnie stylizować fryzurę.

Zagęszczanie włosów

Nie każdy może pochwalić się bujną czupryną. Dla niektórych rzadkie włosy nie stanowią żadnego problemu, dla innych będzie to powód do nieustannych zmartwień. Dzięki postępowi technologicznemu i takim problemom możemy od ręki zaradzić – w przypadku rzadkich pasm warto rozważyć zagęszczanie włosów. Cena takiego zabiegu zależy oczywiście od wybranej metody. Dopięcie włosów na klipsach – popularne w przypadku stylizacji ślubnych to koszt ok. 200-400 zł. Mikroringi dające bardzo naturalny efekt (ta metoda polega na doczepianiu włosów do naturalnych pasm za pomocą malutkich obręczy) to wydatek rzędu 400-800 zł. Najdroższą metodą jest oczywiście ta najbardziej efektywna – czyli zagęszczanie włosów IMD – 2GEN – zabieg polega na nieinwazyjnym zespoleniu skóry z tzw. mikroskórą, w którą wczepiane są sztuczne pasma. Efekt zabiegu może utrzymywać się nawet kilka lat.

Farbowanie włosów

Szybki, bezbolesny i niezwykle popularny sposób nie tylko na zmianę wizerunku, ale też na poprawę humoru to oczywiście farbowanie włosów. Na jaką koloryzację warto zdecydować się w tym sezonie? Wciąż modne jest ombre – czyli rozjaśnianie końcówek tak, by uzyskać płynne przejście od ciemnej (najczęściej brązowej góry) do blond końców. Sombre to zabieg bardzo zbliżony, ale jego efekt jest dużo łagodniejszy – polecany jest przede wszystkim paniom, które lubią dziewczęcy, naturalny look. Profesjonalna koloryzacja w salonie to wydatek rzędu ok. 200-300 zł, a efekt – potrafi naprawdę zaskoczyć.

Ogromna dostępność różnorodnych zabiegów fryzjerskich zachęca do wizerunkowych eksperymentów. Prostowanie keratynowe, trwała ondulacja, a może niezwykle modne sombre blond? W poszukiwaniu własnego stylu warto poznać możliwości, jakie oferują współczesne salony fryzjerskie. Ekstremalna metamorfoza, a może tylko delikatne podkreślenie naturalnego looku? W bogatej ofercie salonów każda pani z pewnością znajdzie coś w sam raz dla siebie.

A co jeśli nie stać nas na takie wydatki? Zawsze możemy skorzystać z krótkoterminowej pożyczki w —> SOLVEN <—którą możemy otrzymać bez wychodzenia z domu.