Chociaż do wakacji pozostało jeszcze kilka miesięcy, wielu z nas stęsknionych za słoneczną aurą, już planuje swoje urlopy. Przeglądamy oferty, zastanawiamy się kiedy i dokąd wyjechać, a przede wszystkim w jaki sposób sfinansować wypoczynek i zaoszczędzić pieniądze na wakacje.

Mamy dobrą wiadomość. Nie musisz sobie niczego odmawiać, aby wymarzone wczasy były w Twoim zasięgu. Jak to zrobić?

Odkładaj premie i bonusy

Podpisałeś właśnie kontrakt, który spisałeś na straty, dzięki czemu dodatkowa prowizja wpłynęła na Twoje konto? A może szef docenił Twój projekt i nagrodził Cię niespodziewaną premią? Świetnie. Zarobione w ten sposób pieniądze przeznacz na urlopowy fundusz. Nie musisz odkładać gotówki z regularnej pensji, dzięki czemu Twoja płynność finansowa nie zostanie zachwiana.

Skąd wziąć pieniądze na urlop? Ziarnko do ziarnka…

W widocznym miejscu w domu postaw skarbonkę i wrzucaj do niej resztę, jaka została Ci z zakupów. To samo zrób z pieniędzmi, które znajdziesz w kieszeniach przed zrobieniem prania. Wiele elektronicznych systemów płatniczych oferuje możliwość zaokrąglenia wydawanej sumy.  Przykładowo, kiedy płacisz kartą za zakupy 37 zł z Twojego konta ściągane jest 40 zł. Reszta przelewana jest na specjalne konto. Możesz się zdziwić, ile gotówki uda Ci się zebrać w ten sposób.

Jak zaoszczędzić pieniądze na wakacje? Dziel się wydatkami

Dojeżdżasz codziennie samochodem do pracy? Często podróżujesz służbowo? Zabieraj ze sobą współpasażerów, którzy będą partycypować w kosztach. W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz na wydatkach na paliwo, ale możesz nawiązać wiele interesujących znajomości

Jeżeli upolowałaś w sklepie ciekawą ofertę „2 w cienie 1” nie rezygnuj z zakupu tylko dlatego, że nie potrzebujesz dodatkowej maskary lub kolejnej bluzki. Popytaj wśród znajomych, czy ktoś nie byłby zainteresowany odkupieniem bonusu.

Weź pożyczkę

Chwilówki to bezpieczny i łatwy sposób na zasilenie domowego budżetu. Otrzymane pieniądze możesz przeznaczyć na realizację wszystkich, nawet najbardziej wymyślnych planów urlopowych. Solven oferuje swoim klientom darmową pożyczkę aż do 1000 zł. Oznacza to, że oddajesz dokładnie tyle pieniędzy ile pożyczyłeś, bez oprocentowania czy naliczanych prowizji. Warunkiem jest terminowa spłata zobowiązania. A jeśli potrzebujesz większej gotówki?  W Solven możesz otrzymać nawet 8000 zł z RSSO równą 1968,24%. Jeżeli z pewnych względów nie uda Ci się zwrócić gotówki w ustalonym czasie, możesz wnioskować o przedłużenie terminu spłaty nawet o 30 dni. Wszystkie odsetki znajdziesz w umowie, nie musisz się zatem obawiać żadnych ukrytych kosztów.

Jak opłacić wakacyjny wyjazd? Pozbądź się nieużywanych rzeczy

Każdy z nas ma w domu rzeczy, których od dawna nie używa. W czeluściach naszych szaf, a także w kartonach trzymanych w piwnicy lub na strychu leżą przedmioty, które od wielu lat pokrywa kurz. Zamiast skazywać je na zniszczenie, wystaw je na aukcję. Możesz być pewna, że stare dzwony mamy spotkają się z zainteresowaniem miłośników stylu vintage, a nieużywane od dawna narzędzia przydadzą się niejednemu majsterkowiczowi. W taki sposób nie tylko zarobisz pieniądze, które zasilą Twój urlopowy budżet, ale również zyskasz miejsce na nowe przedmioty.

Skąd wziąć pieniądze na urlop? Korzystaj z porównywarek cenowych

Niezależnie od tego czy zamierzasz kupić nowy sprzęt RTV, buty na siłownię, czy etui do telefonu, korzystaj z porównywarek cenowych. Może okazać się, że znajdziesz sklep, w którym interesujący Cię produkt kupisz nawet kilkaset złotych taniej niż zamierzałeś wydać.

Pieniądze, które zaoszczędzisz w ten sposób przeznacz na wakacje.

Jak zaoszczędzić na wyjazd? Zamień się na mieszkanie

Choć brzmi nieco dziwnie, ten sposób na tani urlop zyskuje coraz większe grono zwolenników. Idea home swapping polega na udostępnieniu komuś swojego mieszkania w zamian za możliwość korzystania z jego lokum. Choć najpopularniejsza jest zamiana odbywająca się w tym samym czasie, możesz również umówić się na różne terminy np. korzystając z wyjazdu służbowego lub udostępniając domek letniskowy.  W ten sposób nie tylko zaoszczędzisz na noclegach podczas wyjazdów, ale masz także możliwość nawiązania znajomości z ludźmi z całego świata.

Jak opłacić urlop? Odpowiednio zaplanuj wyjazd

Również sposób w jaki zaplanujesz urlop sam w sobie może generować oszczędności. Po pierwsze rozważ wyjazd poza sezonem, kiedy koszty są znacznie niższe. W wielu miejscach na świecie pogoda również w kwietniu lub październiku jest iście wakacyjna, a ceny bardziej korzystne niż w czerwcu lub lipcu. Szukaj promocyjnych lotów i ofert noclegowych. Zapisz się do grup dyskusyjnych, których uczestnicy dzielą się znalezionymi w sieci okazjami. Rozważ również wyjazd w grupie. W ten sposób znajdziesz osoby, z którymi możesz dzielić koszty noclegu lub wypożyczenia samochodu.

Pamiętaj, że wyjazd zorganizowany na własną rękę, często jest dużo tańszy niż za pośrednictwem biura podróży. Jeśli jednak chcesz skorzystać z gotowej oferty, wybieraj te Last Minute. Agenci, którzy nie wysprzedali wszystkich wycieczek, aby uniknąć opłaty za niewykorzystane miejsca, na kilka dni przed wyjazdem proponują wysokie rabaty sięgające nawet 70%.

O bilety wstępu i karnety zadbaj jeszcze w domu. Te kupione w sieci z wyprzedzeniem są najczęściej dużo tańsze. Dodatkowo w Internecie możesz nabyć karty turystyczne, które upoważniają do zniżek w wielu atrakcjach turystycznych.

Może się okazać, że odpowiednio przygotowany i zaplanowany urlop będzie Cię kosztować dużo mniej niż planowałeś. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze możesz przeznaczyć na przedłużenie wyjazdu lub skorzystanie z dodatkowych atrakcji na miejscu.

Podsumowanie

Niezależnie od tego ile pieniędzy uda Ci się zaoszczędzić stosując się do powyższych rad, Twój urlopowy budżet uzupełni krótkoterminowa pożyczka. Dzięki dodatkowym pieniądzom spełnisz wszystkie swoje wakacyjne marzenia. Przy minimum formalności, bez wychodzenia z domu.