Szczupłe i wysportowane ciało to marzenie większości kobiet. Szczególnie latem, kiedy z szafy wyciągamy krótkie spódniczki i obcisłe szorty.  Stosujemy więc wymyślne diety, a także zwiększamy aktywność fizyczną. Jednak to nie zawsze wystarcza. Przyjmowane leki lub problemy zdrowotne często uniemożliwiają nam zrzucenie wagi. Czy jesteśmy zatem skazane na bezowocną walkę ze zbędnymi kilogramami? Niekoniecznie. W takim przypadku z pomocą przychodzą nam profesjonalne zabiegi.

Zabiegi wyszczuplające

Salony kosmetyczne w swojej ofercie posiadają pełen wachlarz usług dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientek. Dziś przedstawiamy trzy najpopularniejsze i najskuteczniejsze zabiegi wyszczuplające.

Endermologia, nazywana także masażem podciśnieniowym doskonale modeluje i wyszczupla sylwetkę oraz ujędrnia skórę. Jej zadaniem jest uaktywnienie metabolizmu tkanki tłuszczowej oraz produkcja kolagenu. Zabieg wykonywany jest za pomocą specjalnej głowicy składającej się z dwóch rolek, które wciągają między siebie fałd skóry. Przed zabiegiem klientka ubierana jest w specjalny kostium, który izoluje maszynę od ciała. Endermologia trwa ok 40 min. Jej koszt waha się od 150zł do 200zł. Do ceny musimy doliczyć ok 200 zł za strój. Najlepsze rezultaty przynosi seria 10 zabiegów.

Kolejnym sposobem na wyszczuplenie sylwetki jest lipoliza iniekcyjna, polegająca na nieinwazyjnym usuwaniu tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu pod skórę wstrzykiwany jest specjalny roztwór, który powoduje kontrolowany stan zapalny. W rezultacie „zainfekowane” preparatem komórki pękają, a zawarty w nich tłuszcz wydalany jest z organizmu. Koszt jednego zabiegu w zależności od wybranej partii ciała waha się od 300zł do 1500 zł. W zależności od ilości tkanki tłuszczowej zaleca się, aby był wykonywany co 3 tygodnie od 3 do 5 razy.

Pisząc o skutecznych sposobach modelowania ciała nie sposób nie wspomnieć o drenażu limfatycznym. Ten masaż uciskowy ma na celu pobudzenie przepływu krwi i limfy w organizmie.  Można go przeprowadzić przy pomocy maszyny lub manualnie. Wówczas kosmetyczka wykonuje specjalne ruchy przesuwające zalegającą chłonkę do węzłów chłonnych. W rezultacie z organizmu usuwane są toksyny i nadmiar wody, a proces przemiany materii zostaje przyspieszony. Zabieg ten skutecznie walczy z otyłością usuwając obrzęki, ujędrniając ciało, a także redukując cellulit. Drenaż limfatyczny to koszt od 50zł do 150zł. Najlepsze rezultaty przynosi seria 10 zabiegów.

Zabiegi antycellulitowe

Cellulit dotyka 90% kobiet. Zmagają się z nim zarówno osoby otyłe jak również szczupłe. Z wiekiem problem się nasila, dlatego kiedy tylko spostrzeżemy pierwsze objawy pomarańczowej skórki powinniśmy przejść do kontrataku. Domowe sposoby na cellulit takie jak peelingi czy zimne natryski nie zawsze przynoszą rezultaty. Skuteczną metodą na jego pozbycie się są profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym.

Zabiegi na cellulit

Do najpopularniejszych metod walki z cellulitem należy mezoterapia, polegająca na obstrzykiwaniu ciała specjalnym roztworem poprawiającym krążenie i przyspieszającym spalanie tłuszczu.  Co prawda nakłuwanie może powodować pewien dyskomfort, jednak na korzyść mezoterapii przemawia fakt, że jej efekty są natychmiastowe. Po zabiegu skóra jest jędrna i elastyczna, a cellulit wyraźnie zredukowany. Dla najlepszych efektów konieczne jest wykonanie od 3 do 5 zabiegów w odstępach 10-14 dni. Koszt jednego to ok 350zł.

W walce z cellulitem doskonale radzą sobie także ultradźwięki. Zabieg rozpoczyna się od nałożenia specjalnego żelu, który umożliwia przenikanie fal dźwiękowych przez tkanki. Następnie kosmetyczka przesuwa po ciele specjalną głowicę emitującą ultradźwięki, które rozgrzewają oraz rozbijają komórki tłuszczowe. Redukcja tkanki tłuszczowej sprawia, że cellulit jest mniej widoczny.

Zabieg trwa ok 40 min i jest całkowicie bezbolesny. Zaleca się, aby powtarzać go dwa razy w tygodniu przez okres miesiąca. Jedna wizyta w salonie to koszt od 150zł do 300zł.

Jeszcze kilka lat temu chińskie bańki kojarzyły się głównie z leczeniem różnych dolegliwości. Dziś wiemy, że jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się cellulitu.

Przed zabiegiem ciało smarowane jest oliwką, co ułatwia przesuwanie się bańki. Następnie usuwając z bańki powietrze i powodując podciśnienie, kosmetyczka zasysa nią fałd skóry. Bańka przesuwana jest w kierunku węzłów chłonnych co zapewnia usunięcie z organizmu toksyn oraz ujędrnienie skóry.

Masaż trwa od 15 do 60 minut w zależności od wybranych partii ciała. Koszt jednego zabiegu to ok 50 zł. Dla uzyskania trwałych rezultatów zaleca się powtórzenie go 10-15 razy w odstępach nie krótszych niż 3-4 dni.

Zabiegi na rozstępy

Nadmiar tkanki tłuszczowej i cellulit to nie jedyne problemy natury estetycznej, z jakimi zmagają się kobiety. Zmorą pań są również rozstępy, najczęściej będące rezultatem nagłego przybrania na wadze lub jej utraty. Domowym sposobem na walkę z nimi jest krem na rozstępy. Jednak jego stosowanie nie zawsze daje spodziewane rezultaty. Jeśli pomimo naszych starań znienawidzone tygrysie pasy nie chcą zniknąć, należy rozważyć wizytę w salonie kosmetycznym.

Zabiegi laserowe

Najskuteczniejszą metodą na pozbycie się rozstępów są zabiegi laserowe, działające również w przypadku zaawansowanego stadium, w którym przybierają postać nieestetycznych czerwonych pasów.  Laser w kontrolowany sposób uszkadza naskórek, co stymuluje produkcję kolagenu, w wyniku czego rozstępy stają się niewidoczne.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów zabieg powinien być wykonywany seriach od 3 do 5. Jednorazowy koszt zależy od fragmentu ciała i waha się od 1000zł do 2000zł.

Podsumowanie

Mimo prowadzenia zdrowego trybu życia, często uwarunkowania genetyczne lub przebyte choroby uniemożliwiają nam wypracowanie wymarzonej sylwetki. Sposobem na skuteczne i trwałe wymodelowanie ciała są profesjonalne zabiegi. Chociaż ich koszt nie zawsze jest niski, z pewnością warto się na nie zdecydować. Wszak wizyta w salonie kosmetycznym to nie tylko poprawa wyglądu, ale przede wszystkim gwarancja doskonałego samopoczucia oraz co najważniejsze zdrowia.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki z pomocą przychodzi —> SOLVEN<— Tak jak kosmetyczka zadba o Twoje ciało, my zadbamy o Twoją płynność finansową.