Niezależnie od tego, czy planujemy wakacje w Polsce, czy za granicą, to musimy się liczyć ze sporymi wydatkami. Co zrobić jeśli, na chwilę przed już opłaconym wyjazdem, brakuje nam pieniędzy na wydatki już podczas wakacji lub nie jesteśmy pewni, czy uzbierana kwota okaże się do tego wystarczająca?

Gdzie Polacy spędzają wakacje?

Lipiec i sierpień to dla zdecydowanej większości osób czas urlopów i wypoczynku. Biura podróży mocno rywalizują między sobą o uwagę klienta. Polacy jednak, słynący ze swojej zaradności, często decydują się organizować wakacje na własną rękę, co ma pozwolić na oszczędzenie pieniędzy. Zdecydowana większość z nas spędzi ten czas w kraju, wybierając się nad Bałtyk, Mazury, czy w góry. Taki lokalny patriotyzm nie jest jednak spowodowany tym, że wypoczynek w Polsce jest dużo tańszy – o ile w ogóle można powiedzieć, że taki jest. Niezależnie od tego, czy decydujemy się spędzić ten czas w kraju, czy wybieramy inny kierunek, wakacje dla Polaków zawsze wiążą się z dużymi wydatkami. Wszystko przez stosunek cen do zarobków, które w dalszym ciągu – w porównaniu do zachodniej Europy – nie należą do najwyższych.

Wakacje – kosztowna przyjemność

W ciągu 12 miesięcy, 7-dniowy urlop powinien należeć się jednak każdemu, choć nie wszyscy przez rok są w stanie odłożyć wystarczająco dużą kwotę, oscylującą w granicach 1300-2000 zł – właśnie tyle wynoszą koszty wakacji dla dwóch osób, niezależnie od tego gdzie chcemy je spędzić.

Ile kosztują wakacje

Już sama podróż samochodem z Warszawy do Gdańska i z powrotem wyniesie nas około 300 zł, a to najmniejsza część wakacyjnych wydatków. Niemal 1500 powinniśmy mieć przygotowane na 7-dniowy pobyt w nadmorskim pensjonacie oraz jedzenie. Prawie 1800 zł, które trzeba przeznaczyć na pobyt chociażby w Ustce, to spora suma. Dla wielu to kwota wręcz zaporowa. Podobnie przedstawiają się wydatki, jeśli chodzi o wyjazd za granicę. Korzystając z usług biura podróży, zależnie od wybranego regionu, musimy mieć przygotowane minimum 1300 zł na 7-dniowy pobyt. Oczywiście pamiętajmy, że do tego należy doliczyć pieniądze wydawane na miejscu. Tym samym, ciężko przypuszczać, by zagraniczny kierunek zamknął się w kwocie 2000 zł.

Skąd wziąć na to pieniądze?

Zasłużony urlop, nie jest zatem tanią przyjemnością. Co jednak jeśli udało nam się odłożyć tylko część potrzebnej kwoty, która już została przelana na konto biura podróży, albo opłaciliśmy z niej nocleg, a z różnych, często niezależnych od nas przyczyn, brakuje nam środków na resztę planowanych wydatków? Zrezygnowanie z wakacji może być równoznaczne ze straceniem wszystkich lub całych, dotychczas przeznaczonych na urlop środków. Jednocześnie trudno zakładać, by na chwilę przed wyjazdem stosownego kredytu udzielił nam bank. Niewiele osób chce również prosić o wsparcie rodzinę, czy przyjaciół, niejako bojąc się ich reakcji. Jednym z rozwiązań tego problemu może być zaciągnięcie pożyczki. Cała procedura trwa tylko kilka chwil, co pozwoli nam bez stresu, w końcu po wielu miesiącach ciężkiej pracy i wyrzeczeń, relaksować się na zasłużonych wakacjach. Samą pożyczkę z kolei możemy spłacić w terminie 30 dni. Co więcej, jeśli z jakiegoś powodu nie będziemy mogli tego zrobić, to spokojnie możemy przedłużyć termin spłaty o kolejny miesiąc.

Szybko zaciągnięta pożyczka bardzo często okazuje się lekarstwem na problemy finansowe Polaków, również wówczas, gdy są one związane z wakacjami.