Święta Bożego Narodzenia i Sylwester za pasem. Choć powinien być to czas odpoczynku spędzonego w gronie najbliższych, najczęściej wypełniony jest  intensywnymi przygotowaniami, w wyniku których do wigilijnego stołu zasiadamy całkiem pozbawieni sił.

Właśnie dlatego coraz częściej decydujemy się spędzić okres świąteczno-noworoczny poza domem. Gdzie wyjechać na święta? Sylwester w górach czy nad morzem? Ile kosztuje wyjazd sylwestrowy? Odpowiedzi na te i inne pytania zamieściliśmy w poniższym tekście.

Wyjazd na święta: zalety

Święta spędzone poza domem niosą ze sobą wiele korzyści. Decydując się na takie rozwiązanie przyjeżdżamy na gotowe, dzięki czemu nie musimy się martwić o świąteczne porządki czy przygotowywanie wigilijnych potraw.

Często hotele przygotowują dla swoich gości dodatkowe atrakcje w postaci kuligów, ognisk lub mniej tradycyjnie – zabiegów SPA. Niespodzianki czekają również na najmłodszych. Animatorzy organizujący wolny czas oraz wizyta Świętego Mikołaja to tylko niektóre z nich. Święta poza domem są gwarancją tego, że nasze pociechy zamiast siedzieć przed telewizorem lub komputerem, będą miały zagwarantowany szeroki wachlarz atrakcyjnych rozrywek.

Czas spędzony w innym otoczeniu daje nam także możliwość oderwania się od codzienności i zapomnienia o problemach i troskach. To również doskonała okazja do nawiązania ciekawych znajomości, poznania nowych tradycji, a także zasmakowania potraw, których sami nie przygotowywaliśmy lub nie mieliśmy okazji spróbować.

Hotele, pensjonaty a nawet kwatery prywatne w okresie świąteczno-noworocznym starannie przygotowują się na przyjęcie gości. Niezależnie od tego na jaki kierunek się zdecydujemy, możemy być pewni, że czeka nas niezapomniany czas. Sprawdźmy jednak jakie zalety niesie ze sobą wypoczynek w górach oraz nad morzem.

Wyjazdy świąteczne w góry

Bezapelacyjnie największym plusem wyjazdu w góry jest atmosfera, jaką możemy tam odczuć. Zaśnieżone szczyty i zapierające dech w piersiach zimowe krajobrazy podkreślają magię świąt.

Do niewątpliwych zalet  świąt i sylwestra spędzonych w górach możemy również zaliczyć połączenie błogiego lenistwa z aktywnym wypoczynkiem. Wszystkie wigilijne kalorie spalimy na narciarskim stoku lub podczas górskich wycieczek. Spędzając święta w mieście nieczęsto możemy sobie pozwolić na szaloną jazdę kuligiem połączoną z ogniskiem lub biegi narciarskie. W górach na pewno będzie ku temu okazja.

Wyjazdy świąteczne nad morze

Chociaż nadmorski krajobraz mniej kojarzy się z atmosferą świąt, to jednak okres świąteczno-noworoczny spędzony nad Bałtykiem również niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim mamy niepowtarzalną okazję do wdychania zbawiennego dla naszego zdrowia jodu, którego poziom właśnie zimą jest zdecydowanie wyższy niż latem. A może damy się namówić na kąpiel w lodowatej wodzie i  chociaż raz zamienimy się w prawdziwego morsa? Możliwość takiego przeżywania magii świąt z zupełnie innej perspektywy dają właśnie nadmorskie kurorty.

Ile kosztuje wyjazd na święta?

Jest to kwestia bardzo indywidualna, uzależniona od miejsca i długości pobytu,  a także rodzaju oferowanych atrakcji. Ceny wahają się od 150 do kilkuset zł za dobę.

Zorganizowanie niezapomnianego świątecznego wyjazdu, który spędzimy w spokojnej rodzinnej atmosferze, zapewni krótkoterminowa pożyczka —> SOLVEN <—

Sylwester 2018

Podczas gdy część z nas świąteczny wyjazd wydłuża do Sylwestra, inni dopiero na powitanie Nowego Roku wyjeżdżają z domu. Dokąd wyjechać na Sylwestra? Lepiej spędzić go w Polsce czy za granicą?

W ostatnich latach ceny wyjazdów zagranicznych są porównywalne do tych krajowych, dlatego finanse nie grają głównej roli przy podejmowaniu decyzji, a wybór kierunku zależy wyłącznie od naszych preferencji.

W ofercie biur podróży znajdziemy zróżnicowane propozycje wyjazdów. Część z nich to pakiety All-inclusive, zawierające zaproszenia na bal sylwestrowy, inne obejmują wyłącznie transport i zakwaterowanie, a sposób w jaki powitamy Nowy Rok zależy wyłącznie od nas.

Dokąd wyjechać na Sylwestra?

Polska

Od lat niesłabnącą popularnością cieszy się zimowa stolica Polski – Zakopane. Na miejscu czekają nas nie tylko zapierając dech w piersiach widoki, ale również góralska architektura, kuchnia oraz tradycje. To również raj dla amatorów zimowych sportów. Zalety tego miasta można wymieniać bez końca, jeśli jednak nie lubimy tłoku, powinniśmy wybrać inne miejsce.

Domki na wynajem lub agroturystyka w Bieszczadach i na Warmii czekają na miłośników odpoczynku na łonie natury z dala od zgiełku. Zabawę sylwestrową w takim miejscu możemy połączyć  z poznawaniem lokalnej tradycji, warsztatami związanymi z miejscową kulturą oraz wycieczkami po okolicy z przewodnikiem.

Europa

Każdego roku europejskie stolice kuszą turystów sylwestrowymi atrakcjami. Koncerty na miejskich rynkach, pokazy sztucznych ogni czy jarmarki noworoczne, to tylko niektóre z nich. Decydując się na powitanie Nowego Roku w jednej z europejskich metropolii, możemy przy okazji zwiedzić miasto i jego zabytki. Chętnie wybieranymi przez turystów kierunkami są Berlin, Praga, Wiedeń, Rzym i Barcelona, a w ostatnim czasie również Lwów.

Sylwester w egzotycznych krajach

Poszukując idealnego miejsca na spędzenie Sylwestra, coraz częściej decydujemy się na egzotyczne kierunki. Uciekając przed niskimi temperaturami, wyjeżdżamy do Egiptu, Tunezji lub Turcji. Chociaż te destynacje niezmiennie od lat cieszą się największą popularnością, w ostatnim czasie równie chętnie wybieramy takie miejsca jak Wyspy Zielonego Przylądka czy Dominikana.

W biurach podróży znajdziemy wiele atrakcyjnych ofert oraz promocji, dzięki którym nie wydając majątku możemy powitać Nowy Rok leżąc pod palmą z orzeźwiającym drinkiem w dłoni.

Podsumowanie

Niezależnie od tego gdzie zdecydujemy się spędzić Święta i Sylwestra, pamiętajmy, że ten czas powinniśmy poświęcić przede wszystkim naszym najbliższym, rezygnując z pośpiechu i zapominając o troskach dnia codziennego. Wszystko to zagwarantuje rodzinny wyjazd, którego opłacenie umożliwi krótkoterminowa pożyczka —> SOLVEN <—