YouTube Facebook
Solven oficjalny blog

Pożyczka w Solven.pl – co powinieneś o niej wiedzieć?

Wrzesień 7, 2017
Instytucje pozabankowe

Spis treści:

Pożyczki udzielane przez instytucje pozabankowe bardzo szybko zyskują na popularności. Coraz większe zainteresowanie usługami sprawia, że firmy oferują konsumentom coraz lepsze warunki zawierania umów. Na jakie warunki mogą jednak liczyć klienci Solven.pl?

Pożyczki internetowe na fali

Mimo iż pożyczki internetowe są w Polsce dostępne już od kilku lat, to nigdy przedtem nie były one tak popularne. Najlepszym tego dowodem jest fakt, iż w wielu firmach liczba złożonych wniosków liczona jest w milionach, a kwoty udzielanych zobowiązań z miesiąca na miesiąc są coraz większe. Osoby pracujące w instytucjach pozabankowych, odpowiedzialne za badanie finansowych trendów świetnie rozumieją potrzeby współczesnego społeczeństwa. Postępujący rozwój technologii – przede wszystkim Internetu – spowodował, że coraz więcej spraw zaczęto załatwiać właśnie za pomocą „globalnej sieci”. Prędzej czy później musiało to wpłynąć również na zarządzanie własnymi finansami, w tym zwłaszcza rozwiązywaniem chwilowych problemów z nimi związanymi.  

Skąd to zainteresowanie?

To właśnie dopasowaniu usług do potrzeb konsumenta firmy pożyczkowe w ogromnym stopniu zawdzięczają swoją obecną pozycję. Choć zarówno instytucje te, jak i banki na pierwszy rzut oka świadczą podobne usługi, to więcej znajdziemy różnic niż podobieństw. Klienci banków muszą liczyć się z dużą ilością formalności oraz długim procesem weryfikacji. Rzadko mogą także liczyć na dedykowane dla nowych klientów promocje. Tymczasem coraz większa konkurencja wśród instytucji pozabankowych sprawia, że firmy udzielające pożyczek rywalizują ze sobą o uwagę konsumenta, raz za razem oferując to coraz atrakcyjniejsze warunki umowy oraz skracając i tak już prosty i szybki proces udzielania zobowiązania, który trwa raptem ok. pół godziny. Dzięki temu pieniądze bardzo szybko trafiają na konto klientów, którzy zyskują możliwość sfinansowania – często nieoczekiwanych – wydatków.

Jak to wygląda w Solven.pl?

Wspomniana rywalizacja firm pożyczkowych przejawia się także w jasnych regułach zawierania umów. W ofercie Solven Finance, pożyczkobiorca nie znajdzie żadnych dodatkowych, ukrytych kosztów takich jak:

  •         Opłata za dodatkowe usługi (np. wizyta doradcy w domu)
  •         opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego,
  •         opłata przygotowawcza,
  •         opłata administracyjna,
  •         wartość pieniądza w czasie

Między innymi te aspekty odróżniają Solven od konkurencji. Warto również wspomnieć o pierwszej, darmowej pożyczce do 1000 zł.

Jak przyznawana jest Solvenówka?

O pożyczkę w Solven.pl mogą ubiegać się osoby między 18, a 76 rokiem życia, którzy są obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej. Dodatkowo należy posiadać dostęp do bankowości elektronicznej, co umożliwia zaciągnięcie zobowiązania przez Internet. Jednocześnie sprawia to, że niezbędne jest również posiadanie aktualnego adresu e-mail. W dzisiejszych czasach jednak brak dostępu do poczty elektronicznej jest rzadkością. To właśnie na skrzynkę mailową coraz częściej otrzymujemy rachunki za telefon, telewizor, czy raty kredytu. Nawet jeśli jednak zdarzy się sytuacja, że owej skrzynki nie posiadamy, to jej założenie jest kwestią kilkudziesięciu sekund.

Należy również pamiętać, że każda wiarygodna firma finansowa, chcąc zapewnić swoim klientom jak najwyższy poziom usług, powinna weryfikować potencjalnych pożyczkobiorców. Nie inaczej jest w przypadku Solven Finance, który sprawdza wnioskodawców – o czym są oni informowani podczas składania dokumentów – w bazach KRD oraz KBIG, czyli Krajowego Biura Informacji Gospodarczej. Tym samym szanse osób niewypłacalnych lub takich, przeciwko którym toczą się postępowania komornicze na uzyskanie pożyczki spadają do zera.

Tym, co odróżnia Solven Finance od konkurencji jest brak jakichkolwiek dodatkowych, niewidocznych opłat wpływających na kwotę, którą trzeba spłacić. Tym samym pożyczka udzielona przez tę instytucję jest świetnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie profesjonalizm oraz jakość świadczonych usług.

Inne z tej kategorii